Home
XIII Msza na wałbrzyskim stadionie i 12 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. PDF Drukuj Email

8 kwietnia 2017r.

XIII Msza na wałbrzyskim stadionie i 12 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

W tym roku uroczystości Mszy Świętej odprawianej na Wałbrzyskim Stadionie przy ul. Ratuszowej połączone były z Diecezjalnym Spotkaniem Młodzieży. O godzinie 11.00 na hali Aqua Zdroju rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży. O g. 15. 30 rozpoczęła się przygotowana przez młodzież Droga Krzyżowa bezpośrednio po jej zakończeniu rozpoczęła się, uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Ignacego Deca wraz z Duchowieństwem Wałbrzycha. Zespół Muzyczny „Ludzie Jana Pawła II” pod dyrekcja Beaty Muchy razem z Chórem „Millenium” pod dyrekcją Małgorzaty Wiłkomirskiej oraz z orkiestrą pod batutą Kacpra Biruli oprawił muzycznie Mszę św. Gościem była również Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia, która wykonała pieśni podczas Mszy św: „W krzyżu cierpienie” oraz „Barka”. Cała Msza św. była transmitowana przez TV TRWAM i Radio Maryja. Zakończyła się o godz. 19. 00. Zaraz po jej zakończeniu miał rozpocząć się koncert zespołu Maleo Reggae Rockers, jednak ze względu na katastrofę budowlaną w Świebodzicach został przeniesiony na dzień 20.04.2017r.

O g. 21. 00 rozpoczęliśmy Apel Jasnogórski podczas, którego Ks. Krzysztof Moszumański wygłosił do zebranych Słowo Boże. O 21. 35 nastała cisza, aby o 21. 37 syreny ogłosiły godzinę śmierci Papieża. W uroczystej Mszy św. wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców Wałbrzycha i okolic, wiele osób oglądało relację na żywo w TV TRWAM. W uroczystości uczestniczyli, Sekretarz Stanu w MON Michał Dworczyk, Posłowie i Senator RP, Prezydent Roman Szełemej, Przedstawiciele Rady Miasta Wałbrzycha, Rada Powiatu Wałbrzyskiego, Burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk.

Dziękujemy za wsparcie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest Park” sp. z o.o. oraz Wałbrzyskim Zakładom Koksowniczym „Victoria” S.A.

 
Pozytywne granie 2016 PDF Drukuj Email

W dniu 29. 10. 2016r. odbył się już XII Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” pod hasłem „Jan Paweł II - Czciciel Matki Bożej Fatimskiej”. Patronatem imprezę objęli JE KS. Bp Ignacy Dec i Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej. W tym roku Przegląd odbył się w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”. W Przeglądzie wzięło udział ponad 400 osób, poza tym około 20 osób dodatkowo pomagało przy jego organizowaniu, zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku. Wydrukowaliśmy i rozwiesiliśmy 100 szt. plakatów, 300 szt. plakietek P.G. wydrukowaliśmy 150 szt. zaproszeń. Każdy Zespół otrzymał nagrodę za udział w Przeglądzie (lampkę na pulpit, słodycze i owoce) oraz dyplom uczestnictwa. W konkursach dotyczących MB Fatimskiej, Świętego Jana Pawła II i Wałbrzycha wzięło udział bardzo wielu uczestników i gości, którzy otrzymali upominki oraz wylosowano nagrody główne w każdej z kategorii. Z roku na rok Przegląd cieszy się wielkim powodzeniem. Uczestników oceniała Rada Artystyczna pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Wiłkomirskiej. Przy organizacji Przeglądu pomagali wolontariusze oraz organizacje takie jak Gmina Wałbrzych, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne „AQUA-ZDRÓJ”, Harcerze, Stowarzyszenie Katolickie Civitas Christiana, sponsorami byli Radna Miejska Renata Wierzbicka oraz „Interferie S.A.” . Zespół „Ludzie Jana Pawła II” jak co roku przygotował oprawę muzyczną Mszy św.

 

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 3 z 4

Ogłoszenie

Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 19.00 do Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu - Podgórze na wspólne śpiewanie i próby Zespołu Muzycznego a, w ostatni wtorek miesiąca na Msze św. o godz. 19.30