Home Artykuły Sygnał Wolności V
Sygnał Wolności V PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sygnał Wolności V   

Po raz piąty Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II” zorganizowało w Wałbrzychu imprezę pod nazwą „Sygnał Wolności”.

- „Sygnał Wolności” jest to akcja katolicka polegająca na organizowaniu festynów, nie tylko w Wałbrzychu, również w Świdnicy, Nowej Rudzie, Kłodzku. Celem jest profilaktyka, uświadamianie, że alkohol i narkotyki mają negatywny wpływ na organizm i generalnie na życie. Dzisiejszy festyn ma podtytuł: „Wolni od nałogów, bezpieczni na drodze”, bo mamy dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców – zakończył Mariusz Gawlik – wiceprezes Stowarzyszenia „Ludzie Jana Pawła II”.


Akcja rozpoczęła się od mszy w kościele pod wezwaniem św. Aniołów Stróżów, po której można było podjechać w okolice świątyni w celu poświecenia swojego pojazdu.

Poza świętym Krzysztofem festynowi rekreacyjno – edukacyjnemu, patronowali także: biskup świdnicki Ignacy Dec oraz prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.

Strażacy pokazali akcję ratowania osób poszkodowanych w wypadku drogowym, przedstawiciele Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Chełmiec” uczyli, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym na motocyklu. Przedstawiciele jednej ze szkół jazdy, dzięki tzw. alkogoglom udowadniali, że po alkoholu kierowca widzi świat zupełnie inaczej niż na trzeźwo. Z kolei oficer prasowy KMP w Wałbrzychu – Jerzy Rzymek objaśniał, jakie konsekwencje grożą pijanym uczestnikom ruchu drogowego.
Ponadto przeprowadzono kilka konkursów z nagrodami dla dzieci, a dla wszystkich wystąpili artyści śpiewający piosenki religijne, między innymi Monika Dziurlikowska – gwiazda tego nurtu muzycznego. Festyn zakończono Apelem Jasnogórskim.