Home Nasza Książka książka 2006r.
książka 2006r. PDF Drukuj Email

Z tęsknoty za Janem Pawłem II


Nakładem urzędów miejskich w Wałbrzychu i Szczawnie Zdroju ukazała się wspomnieniowa książka, zatytułowana „Wałbrzyszanie Janowi Pawłowi II”. To pamiątka niezwykłych chwil, które towarzyszyły uczestnikom mszy na stadionie i pielgrzymce do krzyża na Chełmcu, w przeddzień pogrzebu Ojca Świętego.

A także dowód niezmiernej miłości, którą Papież obdarzył ludzi, a ona wróciła do niego ze zdwojoną siłą. Inicjatorem utrwalenia tych mistycznych wręcz wydarzeń z 7 kwietnia 2005 roku, kiedy to nieprzebrane rzesze wałbrzyszan wyruszyły w pielgrzymkę na Chełmiec, był Tomasz Pluta, radny Rady Miejskiej i członek grupy „Ludzie Jana Pawła II”. - Zainspirowała mnie szczególnie jedna chwila, gdy szliśmy wszyscy, już w ciemnościach, po trudnej, stromej drodze na Chełmiec. Spotkałem tam starszą kobietę, która, prawdopodobnie z powodu choroby kręgosłupa, zgięta wpół, pochylona niemal do ziemi, dotarła na sam szczyt. Doszedłem do wniosku, że tylko wielka miłość do Ojca Świętego mogła ją do tego skłonić i zrozumiałem, że takich chwil nie można zapomnieć, że trzeba o tym napisać, aby ocalić je od zapomnienia – opowiada Tomasz Pluta. W książce zawarte są niesłychanie wzruszające listy dzieci do Jana Pawła II, gdy już od nas odszedł, refleksje i przemyślenia uczestników pielgrzymki na Chełmiec, wpisy do księgi kondolencyjnej. Są tam także listy Ojca Świętego – do dzieci, do artystów, do chorych i cierpiących, do nas wszystkich.


I słowo wstępne biskupa świdnickiego Ignacego Deca, który uczestniczył także w spotkaniu w ratuszu, gdzie można było książkę „Wałbrzyszanie Janowi Pawłowi II” zobaczyć po raz pierwszy. Wydawnictwo trafiło już do bibliotek szkolnych i publicznych. Teraz czynione są starania, by dochód ze sprzedaży książki mógł zasilić konto budowy hospicujm stacjonarnego imienia Jana Pawła II w Wałbrzychu.