Home Nasza Książka Zaproszenie do napisania książki 2006
Zaproszenie do napisania książki 2006 PDF Drukuj Email

Wałbrzyszanie -
Janowi Pawłowi II

Książkę pod takim tytułem mają szansę napisać wszyscy wałbrzyszanie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Wałbrzyska Grupa Inicjatywna „Ludzie Jana Pawła II” a patronat nad nią objął prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.
Każdy, kto chciałby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat osoby Papieża Jana Pawła II, może stać się jej współautorem. Wystarczy odpowiedzieć na pytania:
- dlaczego 7 kwietnia przyszedłeś na mszę św. na stadionie na Białym Kamieniu?
- dlaczego poszedłeś pod krzyż na Chełmiec?
- uczestniczyłeś w apelu na stadionie?
- przeżywałeś to w domu, szpitalu czy tam, gdzie wówczas byłeś?
Prace podpisane imieniem i nazwiskiem (z adresem nadawcy), do dwóch stron maszynopisu lub czytelnego rękopisu należy przesyłać do 31 października 2005 roku na adres: Miejska i Powiatowa Biblioteka „Pod Atlantami”, Pracownia Regionalna Rynek 9, 58-300 Wałbrzych lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Można również zgłosić się osobiście i opowiedzieć, co się przeżyło. Zostanie to spisane i umieszczone w książce.
- Po mszy na Białym Kamieniu wielu ludzi pytało nas, co dalej? Chcieli działać, postanowiliśmy tego nie zmarnować – wspomina ks. Zbigniew Stanek z parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu – Naszym celem jest utrwalenie tej wspaniałej energii, dobroci, która była w nas w dniach pogrzebu naszego papieża. Teraz wałbrzyszanie będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami ze spotkań z papieżem, opowiedzieć o tym, co przeżyli, gdy dowiedzieli się o jego śmierci i w jaki sposób zmieniło to ich życie. Dzięki temu każdy z nas, niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób przeżywał podniosłe chwile związane z wielką postacią Jana Pawła II, będzie mógł do nich powrócić. Spisanie ich będzie niezwykle cenne.

Zapraszamy do składania wspomnień.

Ludzie Jana Pawła II