Home "Prośba o błogosławieństwo J.E. Ks Biskupa Ignacego Deca - Ordynariusza Diecezji Świdnickiej"
Błogosławieństwo
Prośba o błogosławieństwo J.E. Ks Biskupa Ignacego Deca - Ordynariusza Diecezji Świdnickiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez ,, Pokolenie Jana Pawła II ”   

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup
Prof. dr hab. Ignacy Dec
Ordynariusz Diecezji Świdnickiej
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!,, Pokolenie Jana Pawła II ”

Pod takim roboczym hasłem chcemy przedstawić inicjatywę, która narodziła się w obliczu wydarzeń związanych ze śmiercią i pogrzebem naszego umiłowanego Papieża Jana Pawła II.

W Wałbrzychu w dniu 7 kwietnia 2005 roku za zgodą  Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ordynariusza prof. dr hab. Ignacego Deca odbyła się Msza Święta na stadionie sportowym przy ul. Ratuszowej na Białym Kamieniu oraz pielgrzymka pod Krzyż na górze Chełmiec. W uroczystościach wzięło udział około 20 – 25 tyś ludzi, a w pielgrzymce pod Krzyż około 10 tyś ludzi.

Wyrażamy wdzięczność Księdzu Biskupowi, że pobłogosławił to przedsięwzięcie oraz  władzom Wałbrzycha, że pomogły w zorganizowaniu i przychylnie zareagowały na pomysł pielgrzymki. Dzięki temu o 21.00 odmówiliśmy Apel Jasnogórski w intencji Papieża oraz w godzinę jego śmierci na dźwięk syren i dzwonów kościelnych zapaliliśmy świece na górze Chełmiec łącząc się we wspólnocie wiary i radosnym smutku z całym miastem. Smutek choć sam w sobie wyklucza radość, tutaj zagościł dzięki nadziei oraz jedności jaka zagościła w tej  tak licznej wspólnocie. W opinii uczestników był to wieczór wyjątkowy, niezapomniany i niepowtarzalny…jeden z pielgrzymów powiedział: ,,…nie chodziłem do kościoła, nie interesowałem się życiem religijnym, ale gdy dowiedziałem się o śmierci Papieża, zrozumiałem ku własnemu zaskoczeniu, że  straciłem kogoś mnie najbliższego…” W sercach wielu uczestników narodziło się dobro, możemy się domyślać co jeszcze…

Dzisiaj gdy mijają kolejne tygodnie od śmierci Jana Pawła Wielkiego, my pomysłodawcy, organizatorzy i  uczestnicy wałbrzyskich uroczystości z głębi serca i pełni zapału gotowi jesteśmy ,, … pójść za Nim…” Pragniemy realizować program duszpasterski Jana Pawła II, porwani Jego świętością uczyć się żyć Ewangelią. Czujemy się do tego zobowiązani, to jest nasze Westerplatte z którego nie możemy zdezerterować…

Zwracamy się do Ciebie drogi Ojcze naszej młodej diecezji, o błogosławieństwo  i wsparcie duszpasterskie tej inicjatywy, która ma przynieść w swych owocach ożywienie religijne i  zaangażowanie w życie Kościoła przede wszystkim ludzi młodych, ale nie tylko. Odbyliśmy już pierwsze spotkania z naszymi duszpasterzami oraz świeckimi liderami parafialnymi. W obu przypadkach  spotkaliśmy się z wielką przychylnością oraz zaangażowaniem.

Nasze pierwsze inicjatywy:

Sztafeta Apeli Jasnogórskich w  poszczególnych parafiach wg autorskiego pomysłu inicjatorów z tejże parafii, wsparcie całej grupy inicjatywnej oraz stały element modlitwa w godzinie śmierci Jana Pawła II.

2.    Zebranie świadectw uczestników uroczystości wałbrzyskich w dniu 7 kwietnia 2005 roku i wydanie w formie książki….,,   Wałbrzyszanie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” – ocalmy od zapomnienia.

3.    Festiwal piosenki religijnej amatorskich zespołów parafialnych.

To są jedynie niektóre propozycje, ale przede wszystkim pragniemy stworzyć grupę zaangażowanych ludzi świeckich w  parafiach po to aby wspierać inicjatywy parafialne, nawzajem się umacniać i tworzyć alternatywne propozycje ludziom młodym  do spędzania wolnego czasu oraz zaangażowania się w pracę na rzecz parafii w  których mieszkają. Jesteśmy otwarci na  każdy dobry pomysł i gotowi w pełni się zaangażować.

Niech Pan Bóg  udziela potrzebnych łask

w duszpasterskim posługiwaniu.Wałbrzych 2005r.